Blog remontowo-budowlany ANN Design - aranżacja nowoczesnych wnętrz

ANN Design

Aranżacja nowoczesnych wnętrz – blog remontowo-budowlany

Poręcze są obowiązkową częścią klatki schodowej z uwagi na to, że zapewniają bezpieczeństwo osobom korzystającym ze schodów. Jednocześnie balustrady są elementami wystroju pomieszczeń.

Wybór balustrady

Oprócz bezpieczeństwa poręcze schodów mają również znaczenie estetyczne. Wybór odpowiedniego rodzaju balustrad spowoduje znaczne zwiększenie wystroju mieszkania.

Na rynku można wybierać spośród różnorodnych materiałów, kolorów i kształtów balustrad schodowych. Możesz wybrać drewniane, kute, metalowe, murowane i szklane poręcze, a także poręcze wykonane z kombinacji różnych materiałów. Powinieneś wybrać różne materiały na balustrady, w zależności od tego, czy będą one umieszczone wewnątrz czy na zewnątrz budynku.

Poręcze drewniane

Drewniane poręcze są bardzo często stosowane we wnętrzach budynków, ponieważ prezentują się ładnie i nadają pomieszczeniu wyjątkowe ciepło i przytulność. Zazwyczaj nie są one pełne.

ZOBACZ TEŻ  Wybór umywalki do łazienki - odkryj różnorodność stylów i rozmiarów

Poręcze metalowe

Są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Do tej pory były wykorzystywane głównie poza budynkami, jednak coraz częściej stosuje się je w nowoczesnych wnętrzach. Mieszkanie z takimi poręczami wygląda trochę chłodno i nowocześnie.

Balustrady z cegieł

Są one rzadziej stosowane, ale mogą stanowić dobre uzupełnienie wnętrz tradycyjnych domów. Ponieważ cegły są ciężkie, schody muszą mieć wystarczającą nośność. Zwykle są one pełne, co powoduje konieczność odpowiedniego oświetlenia klatki schodowej.

Balustrady szklane

Ogrodzenia szklane są dobrym wyborem do nowoczesnych wnętrz. Zapewniają dużo światła w pomieszczeniu, szczególnie na schodach.

Podsumowanie

Jeśli w swoim domu posiadasz schody, musisz zdawać sobie sprawę z właściwego wyboru balustrady. Głównym celem jest ułatwienie ci zatrzymania się podczas wchodzenia lub schodzenia, więc musi być ona odpowiednio zaprojektowana. Dokonując wyboru schodów do domu warto również wziąć pod uwagę to, czy w naszym domu będą dzieci. W takim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią wysokość poręczy oraz to, aby poszczególne szczeble były wystarczająco blisko siebie, aby nie można było się przez nie przecisnąć.

ZOBACZ TEŻ  Białe płytki łazienkowe - stwórz oazę relaksu i spokoju w swojej łazience!

Udostępnij